Sesja narzeczeńska z psem – jak się przygotować?

Sesja narzeczeńska z psem
„Czy możemy zabrać naszego psa na sesję?” – bez wątpienia jest to jedno z najczęstszych pytań, jakie dostajemy na temat sesji narzeczeńskich (ale także ślubnych!). Nasza odpowiedź to zawsze bardzo entuzjastyczne TAK! Uwielbiamy zwierzęta i to zawsze super pomysł, gdy do zabawy dołącza Wasz futrzany członek rodziny. 🙂

Może to być również wspaniała okazja do zrobienia profesjonalnych zdjęć ze swoim zwierzakiem, no bo jak często Wasz pupil ma sesję zdjęciową? Daje to również poczucie komfortu wielu osobom, które mogą czuć się trochę nieśmiało przed aparatem. W końcu trudno czuć się skrępowanym, gdy bawicie się z uroczym psiakiem! 🙂

A jak się przygotować do sesji narzeczeńskiej z psem? Oto kilka naszych najlepszych wskazówek!

Sesja narzeczeńska z psem
 1. ZABIERZCIE ZE SOBĄ KOGOŚ KTO ZAOPIEKUJE SIĘ ZWIERZAKIEM
  Większość psów jest tak podekscytowana przebywaniem w nowym miejscu, zwłaszcza gdy robicie razem coś fajnego! Naszą najważniejszą wskazówką jest upewnienie się, że ktoś przyjdzie, aby zaopiekować się Waszym pupilem. Oprócz zdjęć z futrzanym członkiem Waszej rodziny, wykonamy także fotografie tylko Waszej dwójki. Taka osoba pomoże Waszemu psu zrelaksować się w czasie przerw i zajmie jego uwagę.

Efekt końcowy? Będziecie mogli skupić się tylko na sobie nawzajem, a Wasz pies będzie się świetnie bawił!

 1. PAMIĘTAJCIE O WODZIE, ULUBIONEJ ZABAWCE I SMAKOŁYKACH
  Słysząc szelest ulubionej zabawki lub widząc smakołyk pomoże to zwrócić uwagę psiaka i nagrodzić za dobrą „pracę”. Świeża woda jest potrzebna psom, tak samo jak ludziom. Stopień nawodnienia wpływa m.in. na samopoczucie i poprawne chłodzenie organizmu, szczególnie w upalne dni.
 2. PRZED SESJĄ PÓJDŹCIE NA SPACER
  Jeśli wiecie, że Wasz pies ma dużo energii, pomocne może być wyjście na spacer tuż przed sesją. W ten sposób po przyjeździe na sesję będzie trochę spokojniejszy. Jeśli możecie to przyjdźcie wcześniej i przyzwyczaicie psa do miejsca, to również może pomóc!
 3. CZAS NA PRZERWĘ!
  Nie denerwujcie się, jeśli zdarzy się coś nieoczekiwanego i Wasz zwierzak zacznie źle się zachowywać lub nie będzie chciał siedzieć nieruchomo i patrzeć w obiektyw. Pozwólcie pupilowi przyzwyczaić się do nowego środowiska i pobawcie się z nim, wchodząc w interakcję tak, jak robicie to w domu. Jeśli Wasz pies odmówi udziału, nawet przez krótki czas, nie pozwólcie aby zepsuło to całą sesję. Zamiast tego, tak jak dzieciom, pozwalamy im odpocząć! Dlatego przyprowadzenie opiekuna dla psa jest tak pomocne — zajmie się Waszym pieskiem, a my możemy skupić się na Was!
 4. BAWCIE SIĘ DOBRZE 🙂
  Jednym z powodów, dla których chcecie, aby Wasz pies był uwieczniony na zdjęciach zaręczynowych, jest to, że jest już częścią Waszej rodziny. Niech więc to połączenie zabłyśnie! Nie bójcie się bawić! Szczęście i komfort, które czujecie razem, będą widoczne na zdjęciach.


  Jeśli macie innego zwierzaka niż psa, z którym chcielibyście mieć sesje – opowiedzcie nam o tym! Zawsze uwielbiamy pracować z wszystkimi zwierzętami, bez względu na to, czy są małe czy duże. Czy to koń, jeż pigmejski, alpaka itp. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły i sposoby ich realizacji. Zdjęcia są na całe życie, a uwiecznienie Waszego pupila może być wspaniałym wspomnieniem, które pozwoli Wam spojrzeć wstecz aby przypomnieć sobie o tym szczególnym czasie w Waszym związku.

  A poniżej sesja narzeczeńska Weroniki i Mateusza oraz goldenka Karli. Ile słodyczy jest w tych zdjęciach to sami zobaczcie! <3